Прекрасни фотографии направени од камерите на „Google’s Street View“

Автомобилите кои на себе ги имаат прикачено камерите на „Google’s Street View“ прават навистина фантастични фотографии. Ова го открил фотографот Арон Хобсон, откако за неговиот проект почнал да го користи сервисот за да слика разни локации околу Лос Анџелес. После ова откритие, тој станал зависник од сервисот и започнал да истражува нови места насекаде низ светот.Прекрасни фотографии направени од камерите на „Google's Street View“После часови и часови „нуркање“ низ сликите со полиња, пустини и предели, почнал да ги категоризира според нивната естетска привлечност и според приказната која ја раскажуваат. Особено се посветил на изолацијата на некои предели и луѓе во светот, кои можел да ги забележи благодарение на технологијата на Гугл. Тој се труди да сподели прекрасни далечни локации и изолирани места каде што животот е тежок и бавен бидејќи тие се наоѓаат далеку од големи општества.Прекрасни фотографии направени од камерите на „Google's Street View“Прекрасни фотографии направени од камерите на „Google's Street View“Прекрасни фотографии направени од камерите на „Google's Street View“Прекрасни фотографии направени од камерите на „Google's Street View“Прекрасни фотографии направени од камерите на „Google's Street View“Прекрасни фотографии направени од камерите на „Google's Street View“Прекрасни фотографии направени од камерите на „Google's Street View“Прекрасни фотографии направени од камерите на „Google's Street View“
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар