Поглед низ прозорец вреден 18 милиони долари

Поглед низ прозорец вреден 18 милиони долари

Некогашната исконска кула со часовник во Бруклин според која старите жители на Њујорк си ги местеле рачните часовници, денес е претворена во ултрамодерно поткровје вредно 18 милиони американски долари, со спектакуларен поглед кон Менхетен. Поранешната фабрика за картон, била оригинално изградена во 1915 година и во нејзиниот состав ја имало и оваа убава кула со часовници.

Поглед низ прозорецот вреден 18 милиони долари Поглед низ прозорецот вреден 18 милиони долари

Трикатната куќа се протега на површина од 632 метри квадратни, во која има 3 спални, 3 тоалети, приватен лифт, како и прекрасна тераса на кров со поглед кон небото. Но, она што е најспектакуларно во овој дом се легендарните часовници на секоја од четирите страни од апартманот, високи 4,2 метри. Висината на таванот се движи од 4,8 до 15,2 метри.

Поглед низ прозорецот вреден 18 милиони долари

Креатор на овој апартман е Дејвид Валентас, а истиот доаѓа комплетно опремен. Имотот во 2009 година чинел 25 милиони долари, но останал непродаден на пазарот. Тоа и не е некој шок бидејќи доколку имало купувач, тој би го купил најскапиот имот што некогаш се продал во Бруклин. Во 2011 цената паднала на 23,5 милиони и била понудена месечна рента од 50.000 долари. Во 2012 цената повторно опаднала на 19 милиони долари, но повторно не биле најдени потенцијални купувачи.

Но, оваа година компанија за недвижен имот Коркоран го купиле апартманот за 18 милиони долари, па доколку некој од вас е заинтересиран, може директно да ги контактира за купување. 🙂

Поглед низ прозорецот вреден 18 милиони долари Поглед низ прозорецот вреден 18 милиони долари Поглед низ прозорецот вреден 18 милиони долари Поглед низ прозорецот вреден 18 милиони долари Поглед низ прозорецот вреден 18 милиони долари Поглед низ прозорецот вреден 18 милиони долари Поглед низ прозорецот вреден 18 милиони долари Поглед низ прозорецот вреден 18 милиони долари

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар