Креативни идеи за уредување розови соби

Розовата е позитивна и забавна боја, која ве поттикнува да бидете креативни. Можеби оваа боја ве асоцира на детска соба, но не мора да значи. Тинејџерските соби, а и спалните соби за возрасни, совршено би изгледале декорирани во оваа боја. Доколку не сакате да претерате со розовото, пробајте со розови детали, како розови срциња или цвеќиња, или бојадисајте еден ѕид розов, а другите во различна боја. Розовата е топла боја која релаксира, па ако сакате промена во својата соба, внесете розова свежина. Еве некои идеи за уредување и декорација на розови соби.

Креативни идеи за уредување розови соби Креативни идеи за уредување розови соби Креативни идеи за уредување розови соби Креативни идеи за уредување розови соби Креативни идеи за уредување розови соби Креативни идеи за уредување розови соби Креативни идеи за уредување розови соби Креативни идеи за уредување розови соби Креативни идеи за уредување розови соби Креативни идеи за уредување розови соби Креативни идеи за уредување розови соби Креативни идеи за уредување розови соби Креативни идеи за уредување розови соби Креативни идеи за уредување розови соби Креативни идеи за уредување розови соби Креативни идеи за уредување розови соби Креативни идеи за уредување розови соби

Доколку сакате повеќе идеи за декорација на соби, погледнете ги овие дизајни на женски тинејџерски соби.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар