Брилијантни фотографии од натпревар на National Geographic

Натпреварот за фотографија National Geographic Travel Photo Contest е далеку од својот крај, но кај нив веќе пристигнуваат извонредни фотографии кои предизвикуваат воздишки кај гледачите и важат за кандидати за главната награда.

Брилијантни фотографии од натпревар на National Geographic

Опуштен кенгур

Доколку и вие сакате да се вклучите во натпреварот, имате време да испратите фотографија до 30 јуни. Авторот на најдобрата од нив добива десетдневно истражувачко патување на Островите Галапагос со тимот на National Geographic.

Брилијантни фотографии од натпревар на National Geographic

Мајчинска љубов

Брилијантни фотографии од натпревар на National Geographic

Замрзнатата пештера на Маунт Еребус

Брилијантни фотографии од натпревар на National Geographic

Појди со мене

Брилијантни фотографии од натпревар на National Geographic

Моќта ка коњите Криоло

Брилијантни фотографии од натпревар на National Geographic

Вселенска лигња

Брилијантни фотографии од натпревар на National Geographic

Водопад-дух

Брилијантни фотографии од натпревар на National Geographic

Водопадот Годафос, Исланд

Брилијантни фотографии од натпревар на National Geographic

Кампот Барако на Килиманџаро ноќе

Брилијантни фотографии од натпревар на National Geographic

Кралот на пингвините

Брилијантни фотографии од натпревар на National Geographic

Смрзната убавина

Брилијантни фотографии од натпревар на National Geographic

Був

Брилијантни фотографии од натпревар на National Geographic

Врата кон пеколотБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар