Пиратска соба за деца

Пиратска соба за деца

Ова е можеби една од најинтересните детски соби што некогаш сте ги виделе. Дизајнерското студио „Kuhl Design Build“ кое се наоѓа во Минеаполис, е специјализирано за ремоделирање и создавање уникатни проекти по нарачка.
Пиратска соба за децаТие ја направиле оваа соба за шест годишниот син на еден од нивните клиенти. Постојат многу типови дизајни на детски соби, како што се вселенски бродови, тркачки автомобили или замоци, но кое малечко детенце не би посакало да има соба дизајнирана како пиратски брод.Пиратска соба за децаПиратска соба за деца.

„Од многуте работи кои сме ги изградиле, ова беше прво од ваков тип. На крајот, задоволството од ваквите чудни дизајнерски предизвици е огромно. Тоа е нешто слично на онаа фина болка која ја чувствувате после добриот тренинг од претходниот ден“ – вели Сив Кул, сопственикот на ова студио.

Пиратска соба за децаПиратска соба за децаПиратска соба за децаПиратска соба за децаПиратска соба за децаПиратска соба за деца


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар