Нурнете во светот на бајките преку овие неверојатни илустрации!

Нурнете во светот на бајките преку овие неверојатни илустрации!

Дејвид Сиера Листон е уметник од Мадрид кој по професија е илустратор на детски книги, а неговите илустрации се дел од илустрираното издание на „Клетници“ на Виктор Иго, „Црвенкапа“, како и многу други современи книги за деца. Во продолжение погледнете дел од неговите преубави илустрации кои за миг ќе ви ја доловат магијата на светот на бајките и ќе ви послужат како инспирација за вашите идни уметнички дела.

Нурнете во светот на бајките преку овие неверојатни илустрации!

Нурнете во светот на бајките преку овие неверојатни илустрации!

Нурнете во светот на бајките преку овие неверојатни илустрации!

Нурнете во светот на бајките преку овие неверојатни илустрации!

Нурнете во светот на бајките преку овие неверојатни илустрации!

Нурнете во светот на бајките преку овие неверојатни илустрации!

Нурнете во светот на бајките преку овие неверојатни илустрации!

Нурнете во светот на бајките преку овие неверојатни илустрации!

Нурнете во светот на бајките преку овие неверојатни илустрации!

Нурнете во светот на бајките преку овие неверојатни илустрации!

Нурнете во светот на бајките преку овие неверојатни илустрации!

Нурнете во светот на бајките преку овие неверојатни илустрации!

Откако ги погледнавте овие преубави илустрации, можеби ќе сакате да погледнете и 15 илустрации кои совршено ја доловуваат љубовта што ја чувствуваме кон нашите миленици.

Извор: designyoutrust.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар