Неверојатни рачно изработени керамички лисја од водни лилјани

Неверојатни рачно изработени керамички лисја од водни лилјани

Мариен Кавачути од Англија создава неверојатни керамички лисја од водни лилјани во улога на подметачи за чаши. Бидејќи таа рачно ги изработува, секое парче е уникатно. Кавачути самата ги обликува, дизајнира и потоа ги бојадисува со реалистични и прекрасни сино-зелени бои. Интересно е што и цветовите се направени од вистински маргаритки кои таа исто така самата ги преработува. Овој сет изгледа прекрасно и е одличен додаток за секоја маса. Погледнете.

Неверојатни рачно изработени керамички лисја од воден лилјан Неверојатни рачно изработени керамички лисја од воден лилјан Неверојатни рачно изработени керамички лисја од воден лилјан Неверојатни рачно изработени керамички лисја од воден лилјан

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар