Контроверзен секс-водич за мажи

Без разлика на својата сексуална ориентација, познатиот дизајнер Том Форд одлучил да состави генерален машки водич за секс и да подели неколку совети, како сите би можеле да уживаат во сексуалните задоволства ова лето.
Датум: 03 јун 2014
, Автор:

Креативни тетоважи кои се во паметна интеракција со телото

Ова се тетоважи кои го вклучуваат самото тело во нивниот дизајн на паметен и штосен начин.
Датум: 03 јун 2014
, Автор:

Како би реагирале хороскопските знаци кога би биле соочени со смрт?

Смешна прогноза за тоа како тие би се однесувале и чувствувале хороскопските знаци кога би се нашле во состојба на клиничка смрт...
Датум: 03 јун 2014
, Автор:

Трик со кој совршено ќе го нанесете лакот за нокти буквално секој пат

Ако сте од оние кои со лакот ги опфаќаат и деловите околу ноктот и потоа губите време за да го отстраните вишокот, овој трик многу ќе ви помогне, а сѐ што ви треба е само вазелин.
Датум: 03 јун 2014
, Автор:

Иновативен светлечки фустан составен од оптички влакна

Доколку сте се прашувале како би изгледал фустанот на иднината, еве го одговорот.

Тест „среќно смајли“: Она што успева да ве насмее кажува многу за вас

Изберете го смајлито кое најмногу ве „скокотка“ и дознајте што тоа кажува за вас.
Датум: 03 јун 2014
, Автор:

Неверојатни рачно изработени керамички лисја од водни лилјани

Овој сет изгледа прекрасно и е одличен додаток за секоја маса. Погледнете.

Што е мудроста и како да ја развиеме во себе?

Сите истражувања и вистини водат кон тоа дека мудроста е таа што ги донесува правилните одлуки. Колку сме помудри, толку поубави одлуки ќе донесуваме.
Датум: 03 јун 2014
, Автор:

Фантастичен сладолед од Нутела готов за 5 минути

Слатко освежително задоволство на стапче со богат кремаст вкус...
Датум: 03 јун 2014
, Автор:

8 знаци дека е време да го смените работното место

Погледнете ги наредниве знаци на опасност кои укажуваат дека можеби е време да го смените работното место...

Со MaxTV на Светското првенство во Бразил

Извлечени тројцата добитници на главната награда: 4 дневен престој во престолнината на Бразил и билет за финалниот натпревар на легендарната Маракана...
Датум: 03 јун 2014
, Автор: