Фантастичен сладолед од Нутела готов за 5 минути

Слатко освежително задоволство на стапче со богат кремаст вкус

fantastichen-sladoled-od-nutela-gotov-za-5-minuti-kafepauza.mk

Потребни состојки:
  • 210 г Нутела
  • 150 г засладено кондензирано млеко
  • 240 мл полномасно млеко
  • 120 мл слатка павлака
Начин на подготовка:
  1. Ставете ги сите состојки во блендер и мешајте додека не добиете хомогена смеса.
  2. Ставете ја смесата во калапи за сладолед и оставете ги во замрзнувачот преку ноќ.
  3. Можете да ги јадете следниот ден. За полесно да го одлепите сладоледот од калапот, потопете го 20-ина секунди во топла вода.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар