Иновативен светлечки фустан составен од оптички влакна

Доколку сте се прашувале како би изгледал фустанот на иднината, еве го одговорот. Дизајнерката Натали Волш создала модно светлечко шоу кое е составено од 360 филаменти од оптички влакна. Можеме слободно да кажеме дека со овој фустан нема да останете незабележани каде и да одите. Тој е особено магичен во ноќта, кога со секое движење создава мал светлечки огномет. Погледнете…

Иновативен фустан составен од оптички влакнаИновативен фустан составен од оптички влакна Иновативен фустан составен од оптички влакна Иновативен фустан составен од оптички влакна

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар