Луксузниот Дубаи во ноќта

Преку оваа феноменална фотосесија е прикажан богатиот и луксузен град Дубаи, а фотографиите се направени од највисокиот облакодер во светот Бурџ Халифа. Кулата е висока 828 метри, но бидејќи сè уште се работи на најгорните катови, фотографите смеат да сликаат само на висина од 500 метри.  Бурџ Халифа е неприкосновено највисок облакодер во светот, а официјално беше отворен на 4 јануари 2010 година. Кулата има 169 катови, а за нејзината изработка беа потрошени 1,6 милијарди американски долари.Луксузниот Дубаи во ноќтаЛуксузниот Дубаи во ноќтаЛуксузниот Дубаи во ноќтаЛуксузниот Дубаи во ноќтаЛуксузниот Дубаи во ноќтаЛуксузниот Дубаи во ноќтаЛуксузниот Дубаи во ноќтаЛуксузниот Дубаи во ноќтаЛуксузниот Дубаи во ноќтаЛуксузниот Дубаи во ноќтаЛуксузниот Дубаи во ноќтаЛуксузниот Дубаи во ноќтаЛуксузниот Дубаи во ноќтаЛуксузниот Дубаи во ноќтаЛуксузниот Дубаи во ноќтаЛуксузниот Дубаи во ноќтаЛуксузниот Дубаи во ноќтаЛуксузниот Дубаи во ноќтаЛуксузниот Дубаи во ноќта


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. EmilY Reply

  waaaaaa Prekrasnoo ee <3<3 It <3<3

 2. dobar den Reply

  Фантастично :)))

 3. Blagica Reply

  PREKRASNO, PRVA PRILIKA KOGA BI MOZELA VEDNAS BI OTISLA TAMU……PREKRASNO I IMA STO DA SE VIDI !!!! 🙂

 4. zoki Reply

  nemoj da ne odite koj ne bil toj ne znae 2 god da si tamu ke nemas vreme se da vidis:)

Остави коментар