Апел до рајот

Апел до рајот

Краткиот анимиран филм „Апел до рајот“ е изработен од Дејвид Лисби, од колеџот „Ринглинг“. Интересната и инспиративна приказна на филмчето е надополнета со забавно замислените ликови и одлична музика.
Апел до рајотДејствието се одвива пред портите на рајот, а кутрото човече Рејмон Хесл се обидува да поднесе молба за трансфер од пеколот и конечно да стане ангел. Но, дали со тоа се согласува буцкастиот чувар на портите, останува самите да видите.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар