Игра на неделата: Градот на шопингот

Игра на неделата: Градот на шопингот

Градот на шопингот е една од оние интересни игри во кои треба да се вложите за да ја одиграте до крај. Вие се наоѓате на еден остров на кој има многу шопинг-улички, а секоја од нив претставува различно ниво.Игра на неделата: Градот на шопинготНа секоја улица вие треба да градите продавници, бутици, дискотеки, штандови за сладолед и весници, полициски станици за заштита од крадци и уште многу други работи. На горната лента од екранот се означени три важни работи на кои треба да внимавате: буџетот со кој располагате, целта која треба да ја достигнете (изразена во проценти) и уште колку денови имате за тоа. Следете го туторијалот на првите нивоа, за да ги научите и најситните детали.

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар