Летајте над прекрасната дива природа во Мексико

Летајте над прекрасната дива природа во Мексико

Регионот Ла Уастека Потосина во Мексико е еден од најубавите делови на светот. Инфраструктурно не е доволно развиен, но тоа има и добра страна затоа што неговата преубава природа останува таква каква што била отсекогаш, незагадена од често присуство на човекот. Во шумите на Ла Уастека Потосина има околу 2.000 различни видови флора и фауна, а податокот дека овде живеат и неколку племиња кои немаат контакт со остатокот од цивилизација говори за тоа колку е недопрен овој дел од светот.

Летајте над прекрасната дива природа во Мексико

Не постојат зборови со кои би можела да се опише таа убавина без од тоа да се направи клише, па затоа ќе оставиме да го погледнете видеото и сами да се уверите за што станува збор. Направено е од страна на студиото Постендфлај со помош на мултиротор, мала направа на далечинско управување која служи за снимање на инаку тешко пристапни објекти.

Уживајте!
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар