Несекојдневна дружба со меркати

За време на фотосесија во регионот Макгадикгади кој се наоѓа во Боцвана, Африка, фотографот Вил Бурард-Лукас од Велика Британија поминал 6 дена документирајќи го животот на една шармантна фамилија меркати. Како што поминувало времето, така и малите бебиња меркати станувале сѐ пољубопитни и пофасцинирани од фотоапаратот на Вил…

Несекојдневна дружба со меркатиБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар