Кул свадбена фотосесија инспирирана од „Алиса во земјата на чудата“

Тематските фотосесии се најновиот свадбен тренд, кој одлучила да го следи и идната брачна двојка Ерин и Мет. Инспирирани од популарната филмска адаптација на Тим Бартон „Алиса во земјата на чудата“, тие се ставиле во улога на Алиса и Хатер и направиле фантастични фотографии, на кои одлично се доловени некои од сцените.

Кул свадбена фотосесија инспирирана од „Алиса во земјата на чудата“

Нивната кул идеја ја реализирал фотографот Лорен Бримхол (Lauren Brimhall). Се надеваме дека животот на оваа креативна двојка, во иднина ќе биде исто толку магичен како на филмот. 🙂

Кул свадбена фотосесија инспирирана од „Алиса во земјата на чудата“Кул свадбена фотосесија инспирирана од „Алиса во земјата на чудата“Кул свадбена фотосесија инспирирана од „Алиса во земјата на чудата“Кул свадбена фотосесија инспирирана од „Алиса во земјата на чудата“Кул свадбена фотосесија инспирирана од „Алиса во земјата на чудата“Кул свадбена фотосесија инспирирана од „Алиса во земјата на чудата“Кул свадбена фотосесија инспирирана од „Алиса во земјата на чудата“Кул свадбена фотосесија инспирирана од „Алиса во земјата на чудата“Кул свадбена фотосесија инспирирана од „Алиса во земјата на чудата“Кул свадбена фотосесија инспирирана од „Алиса во земјата на чудата“Кул свадбена фотосесија инспирирана од „Алиса во земјата на чудата“Кул свадбена фотосесија инспирирана од „Алиса во земјата на чудата“Кул свадбена фотосесија инспирирана од „Алиса во земјата на чудата“Кул свадбена фотосесија инспирирана од „Алиса во земјата на чудата“Кул свадбена фотосесија инспирирана од „Алиса во земјата на чудата“


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар