Креативните канцеларии на Гугл во Лондон

Ако некој знае како да ужива додека е на работа, тогаш со сигурност тоа се вработените во Гугл. Пред извесно време тие ги претставија своите најнови канцеларии кои се наоѓаат во Лондон, Англија, а во нив тие можат да уживаат во сала за танцување, теретана, салон за масажа, соби за релаксација, градина на врвот на зградата и во многу други погодности. Креативните канцеларии на Гугл во ЛондонКомпанијата „Penson Group“ која стои зад овој креативен дизајн на просториите имала потполно одврзани раце да го уреди овој простор, за тој да делува мотивирачки и креативно да ги стимулира вработените. Не е познато колку пари се инвестирани за да се уреди овој простор, но никој не ни помислува дека е штедено. Креативните канцеларии на Гугл во ЛондонКреативните канцеларии на Гугл во ЛондонКреативните канцеларии на Гугл во ЛондонКреативните канцеларии на Гугл во ЛондонКреативните канцеларии на Гугл во ЛондонКреативните канцеларии на Гугл во Лондон


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар