Грешки во уредувањето на балконот што треба да ги избегнувате

Грешки во уредувањето на балконот што треба да ги избегнувате

Експертите велат дека ова се најчестите грешки направени при уредување на надворешниот простор. Препознајте ги и поправете ги брзо пред повторно да се дружите со пријателите.

Грешки во уредувањето на балконот што треба да ги избегнувате

Немате тапацир на мебелот

Кога купувате мебел за на отворено, треба да ги заштитите парчињата мебел и да им дадете долговечност.

Монотонија

Луѓето обично купуваат комплети мебел, но ако сакате да постигнете вистинска и уникатна атмосфера, важно е изберете мебел што одговара на вашиот карактер.

Нема доволно мебел

Удобното седење е многу важно. Парчињата мебел не мора да се совпаѓаат и всушност се поинтересни кога се различни!

Прегреен метал

Иако металот е соодветен материјал за мебел на балконот, внимавајте за што го користите. Алуминиумот апсорбира топлина и не е добар избор кога станува збор за столови, масички или што било друго што е под директна сончева светлина.

Нема доволно воздух

Секогаш е убаво да имате вентилатор за време на месеците со многу високи температури, за да можете малку да се оладите и да ги избркате бубачките.

Премногу ниски седишта

За да го направите вашиот надворешен простор привлечен, мебелот мора да биде удобен. Седиштата треба да се на соодветна висина: 50-60 сантиметри над земјата.

Понекогаш е ладно

За да го искористите максимално вашиот надворешен простор, проверете дали е пријатно за седење на различни температури. На самиот крај на летото, вечерните температури можат нагло да опаднат, така што ви треба нешто за малку да се загреете. Може да користите ќебиња или да размислите за инсталирање надворешни греачи.

Погледнете кои 6 парчиња за уредување на ентериерот ги имаат сите девојки со стил.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар