14 јули 2021 | Кафе пауза

Полната месечина на 24 јули ги носи овие важни промени

Полната Месечина во Водолија ќе ни донесе бран промени, добра енергија и вибрации кои ќе нè доведат до духовно заздравување.

Рецепт за пире од моркови што може да се служи со печено месо

Морковот содржи само 40 калории во 100 грама, што е речиси половина од калориите што ги содржи компирот.

Грешки во уредувањето на балконот што треба да ги избегнувате

Експертите велат дека ова се најчестите грешки направени при уредување на надворешниот простор. Препознајте ги и поправете ги брзо пред повторно да се дружите со пријателите.