Би носеле ли топка сладолед околу вашиот врат?

Зарем не ви изгледаат овие минијатурни оброци доволно вкусни за да ги изедете? Би било добро ние луѓето да можевме да се задоволиме со вакви 3-4 мини оброци дневно – сигурно сите ќе бевме слабички и витки. Во случајов станува збор за рачно изработени скулптури од страна на израелскиот артист Шај Арон, кој очигледно ја има усовршено техниката на „готвење“ глинена храна. Би носеле ли топка сладолед околу вашиот врат?Би носеле ли топка сладолед околу вашиот врат?Би носеле ли топка сладолед околу вашиот врат?Уште повеќе, тој ги продава неговите мини гозбички на Etsy како накит. Би сакале да носите ѓерданче со приврзок печурка, обетки на кои висат две „печени“ кокошки или прстенче со пржено јајце на око?Би носеле ли топка сладолед околу вашиот врат?Би носеле ли топка сладолед околу вашиот врат?Би носеле ли топка сладолед околу вашиот врат? Колку ваквиот накит би се сложувал со останатиот сталјинг е тешко прашање, но едно е сигурно – ќе се чувствувате интересно додека го носите и дефинитивно ќе бидете забележани, бидејќи секој ќе ви започне муабет од типот: Леле дали е тоа јајце на око на твојот прст? Ммм, баш ми се пријаде во моментов.“ 🙂Би носеле ли топка сладолед околу вашиот врат?Би носеле ли топка сладолед околу вашиот врат?Би носеле ли топка сладолед околу вашиот врат?Би носеле ли топка сладолед околу вашиот врат?Би носеле ли топка сладолед околу вашиот врат?Би носеле ли топка сладолед околу вашиот врат?Би носеле ли топка сладолед околу вашиот врат?Би носеле ли топка сладолед околу вашиот врат?Би носеле ли топка сладолед околу вашиот врат?Би носеле ли топка сладолед околу вашиот врат?Би носеле ли топка сладолед околу вашиот врат?Би носеле ли топка сладолед околу вашиот врат?Би носеле ли топка сладолед околу вашиот врат?Би носеле ли топка сладолед околу вашиот врат?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Синапса Reply

    Ми се пријаде гледајчи ги сликите 😛

  2. Име Reply

    Imam koleska so gi pravi ovie i mn se slatki i interesni!

  3. Keri Reply

    Süß!!!!!:-))))))

Остави коментар