Волшебни облачни фотографии кои успокојуваат

Њујоршката фотографка Керолин Маркс Блеквуд има навистина изострен вид, кога станува збор за уловување на основните елементи кои ја сочинуваат природата, како што се боите на облаците во небесната широчина или топењето на мразот во реката Хадсон и нивно претворање во спектакуларни моменти сосредоточени во апстрактна фотографија.Волшебни облачни фотографии кои успокојуваатВолшебни облачни фотографии кои успокојуваатВолшебни облачни фотографии кои успокојуваатНејзината фотосерија со небесни фотографии, поседува многу моќен уметнички квалитет. Таа ги поминува работните часови во нејзиниот дом, чекајќи го вистинскиот небесен момент, кога заоѓањето на сонцето ќе предизвика совршено искомбинирана палета од бои.Волшебни облачни фотографии кои успокојуваатВолшебни облачни фотографии кои успокојуваатВолшебни облачни фотографии кои успокојуваатВо однос на процесот на нејзината работа таа објаснува:

„Понекогаш ми се потребни неколку недели за да ја направам фотографијата кон која сум целела. Кога конечно ќе ги направам сите фотографии кои сум ги планирала за мојата фотосерија, единствено нешто што им правам пред мојот компјутер, е намалување на нивната големина. Никогаш не ги обработувам. Убавината на овие облаци е она што ме придвижува и теши, и покрај тоа што станува збор за една необична убавина.“

Волшебни облачни фотографии кои успокојуваатВолшебни облачни фотографии кои успокојуваатВолшебни облачни фотографии кои успокојуваатВолшебни облачни фотографии кои успокојуваатВолшебни облачни фотографии кои успокојуваатВолшебни облачни фотографии кои успокојуваатВолшебни облачни фотографии кои успокојуваатВолшебни облачни фотографии кои успокојуваатВолшебни облачни фотографии кои успокојуваат


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар