Атрактивен канцелариски дизајн со вегетациски шмек

Француската архитектонска фирма „Pottgiesser“ ги има направено овие современи канцеларии со балансиран стил, за двете компании „Pons“ и „Huot“. Просторот е распореден во две хоризонтални рамнини една над друга, поделени со дрвена платформа, која служи и како покрив и како работно биро.
Атрактивен канцелариски дизајн со вегетациски шмекКанцелариите се сместени во реставрирана индустриска хала од 19от век, која е поддржана од метална рамка прекриена со стакло кое само се чисти.
Атрактивен канцелариски дизајн со вегетациски шмекАтрактивен канцелариски дизајн со вегетациски шмекПод дабовата платформа која служи како бироа за вработените, се наоѓаат салите за состаноци, собата за одмор и тоалетите. Архивата, кујната и соблекувалните се наоѓаат во четирите странични простории.
Атрактивен канцелариски дизајн со вегетациски шмекАтрактивен канцелариски дизајн со вегетациски шмекУникатната брановидна поставеност на ентериерот, создава посебен канцелариски простор со сложена шема. Куполите направени од транспарентен плексиглас го определуваат работниот простор на секоја индивидуа.
Атрактивен канцелариски дизајн со вегетациски шмекАтрактивен канцелариски дизајн со вегетациски шмекСпецифичност на овој простор му даваат фикусните дрва со прикриени жардиниери, кои создаваат чувство на прекрасен отворен простор исполнет со светлина и вегетација.Атрактивен канцелариски дизајн со вегетациски шмекАтрактивен канцелариски дизајн со вегетациски шмекАтрактивен канцелариски дизајн со вегетациски шмекАтрактивен канцелариски дизајн со вегетациски шмекАтрактивен канцелариски дизајн со вегетациски шмекАтрактивен канцелариски дизајн со вегетациски шмекАтрактивен канцелариски дизајн со вегетациски шмек


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар