Обои ме

„Виновникот“ кој ги создал овие фантастични парчиња уметност, е фотографот Ијан Крафорд, кој е лоциран во Лондон, но работи во интернационални рамки. Обои меТој сака да „лови“ фотографии кои имаат јака графика и композициски квалитет, барајќи симетрија во хаосот, при што успева да го задржи вниманието на субјектот, темата и емоцијата која тие ја пресликуваат.Обои меОбои меОбои меИјан во своите фотографии создава совршена уметничка целина фотографирајќи убави девојки во комбинација со распрскани течности во јаки бои, супстанци во прав, интересни ткаенини и расфрлана женска коса, со High speed фотографија.Обои меОбои меОбои меКога ќе погледнете во неговите фотографии, не можете, а да не се запрашате од каде ја добил оваа генијална идеја. Сите негови фотографии имаат уникатна, неконвенционална и прекрасна екстравагантност.Обои меОбои меОбои меРаскажувајќи за снимањето на неговите „обоени“ фотографии, Ијан вели:
.

Ја обожавам фузијата помеѓу бојата и фотомоделот. Произлезените форми се раскошни, скроени по мерка, како некоја скапоцена дизајнерска облека.

Обои меОбои ме.

Возбудата и очекувањето да го видиме следното парче од непредвидливиот хаос беа „електрични“.

Обои меОбои ме.

Имаше нешто магично во тоа како случајната шанса се материјализира во прекрасна слика пред твоите очи.

Обои меОбои меЗа неговите фантастични квалитети како фотограф зборува и неговата успешна кариера. Тој има работено на кампањи за најпознатите светски брендови и бил најмуван од многу врвни интернационални магазини.Обои меОбои меОбои меОбои меОбои меОбои меОбои меОбои меОбои меОбои ме


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар