28 неверојатно креативни идеи за дизајн коишто ќе му дадат нов изглед на вашиот дом

Размислувате како да внесете свежина во уредувањето на вашиот дом или можеби фантазирате за тоа како би го декорирале вашиот дом од соништата? Доколку сте во потрага по некои иновативни идеи за домашен ентериер, без разлика дали сакате да уредите оригинална детска соба, специјални скали за миленици или да го имате најубавиот базен во градот, овие 28 неверојатни предлози ќе ви овозможат да ја разбудите вашата креативна страна.

28 неверојатно креативни идеи за дизајн коишто ќе му дадат нов изглед на вашиот дом

Каков и да е вашиот личен вкус и стил на уредување, нема потреба да останете статични во врска со вашиот домашен декор. Размрдајте ги позитивните вибрации во домот и искористете го просторот којшто го имате на располагање до максимум. Однесете го вашиот дом на едно повисоко ниво, со помош на креативните идеи коишто се имплементирани во овие домови. Интересно е што дел од нив се многу едноставни и можете да ги направите и сами, а за покомплексните можете да си викнете дизајнер.

1. Полици за книги во форма на цвет, рачна изработка

28 неверојатно креативни идеи за дизајн коишто ќе му дадат нов изглед на вашиот дом

2. Ламба со изглед на облак, рачна изработка

28 неверојатно креативни идеи за дизајн коишто ќе му дадат нов изглед на вашиот дом

3. Полица за книги со интегрирана столица

28 неверојатно креативни идеи за дизајн коишто ќе му дадат нов изглед на вашиот дом

4. Повеќенаменски кревет

28 неверојатно креативни идеи за дизајн коишто ќе му дадат нов изглед на вашиот дом

5. Ротирачка полица за книги

6. Пејзаж на волнен тепих

28 неверојатно креативни идеи за дизајн коишто ќе му дадат нов изглед на вашиот дом

7. Мијалници инспирирани од грамофони

28 неверојатно креативни идеи за дизајн коишто ќе му дадат нов изглед на вашиот дом

8. Лизгалица на полици за книги

28 неверојатно креативни идеи за дизајн коишто ќе му дадат нов изглед на вашиот домДизајните продолжуваат на втората страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар