12 јули 2018 | Кафе пауза

Брзи, слатки и шик фризури за девојките што сакаат да бидат ѕвезди на плажа

Наместо постојано да се мачите да ја исчешлате и отплеткате мократа и непослушна коса, со сол во неа, вие можете да ја соберете во една од овие фризури.

Месечина, сонце или ѕвезда? Одберете една слика и откријте каква карма ве следи

Дали некогаш сте забележале дека постојат одредени области во вашиот живот каде што секогаш наидувате на предизвици, без разлика колку се обидувате да работите на нив?

Како да ја преживеете летната бременост?

Сигурно веќе знаете дека треба да очекувате неудобност во текот на бременоста, но летото може да ви го направи тоа уште потешко.

Сè што треба да знаете за безусловната љубов

Заснована на слобода и сочувство, безусловната љубов значи дека навистина се грижите за чувствата и благосостојбата на партнерот без да барате нешто за возврат.

Недостатокот од сон полека ве убива

Ако спиете доволно секоја вечер ќе го подобрите вашето здравје, ќе го намалите стресот и ќе ги подобрите меморијата и вештините за учење.

Негувателка во зоолошка споделува интересни факти за животните

Една негувателка од зоолошката и аквариумот Колумбо споделила некои од најинтересните факти за животните што ги научила на работното место.

7 едноставни, но ефективни психолошки трикови препорачани од психотерапевтите

Понекогаш изгледа речиси невозможно да се справите со сè што ви се случува во животот.

10 неочекувани примени на секојдневни предмети што можат да ви го спасат животот

Понекогаш и најобичните нешта можат да бидат решението што го барате.

28 неверојатно креативни идеи за дизајн коишто ќе му дадат нов изглед на вашиот дом

Доколку сте во потрага по некои иновативни идеи за уредување на вашиот дом, овие 28 неверојатни предлози ќе ви овозможат да ја разбудите вашата креативна страна.

Фотографии од слатки бебиња животни што ќе ви го стопат срцето

Сите суштества се неверојатни, но природата навистина се потрудила за бебињата цицачи.