22 искрени фотографии кои покажуваат како изгледа мајчинството

Секој зборува за тоа колку е посебно мајчинството и дека врската која ја имате со вашето дете е незаменлива. Секоја мајка ќе ви каже дека мајчинството е магично патување кое навистина предизвикува задоволство, но не секогаш е совршено. Мајчинството може да ве натера да заборавите како изгледа да бидете наспани. Мајчинството значи дека немате приватност и не можете ни да се истуширате како што треба. Мајчинството ќе ве научи како да работите сè со едната рака додека вашето дете е во другата. Мајчинството е доење каде било и кога било. Мајчинството не ви дозволува да земете слободни денови бидејќи тоа е постојана работа без плата. Една жена одлучила да направи серија фотографии со кои ја доловува реалноста на мајчинството…

1. Мајчинството не ви дозволува самите да одите во тоалет

22 искрени фотографии кои покажуваат како изгледа мајчинството

2. Кога децата одат на спиење

22 искрени фотографии кои покажуваат како изгледа мајчинството

3. Мајчинството ве прави забавувач на вашите деца

22 искрени фотографии кои покажуваат како изгледа мајчинството

4. Мајчинството не ви дозволува да одите во шопинг на мир

22 искрени фотографии кои покажуваат како изгледа мајчинството

5. Спиењето никогаш не трае долго, тие ќе успеат да ве најдат

22 искрени фотографии кои покажуваат како изгледа мајчинството

6. Мајчинството е доење каде било, кога било

22 искрени фотографии кои покажуваат како изгледа мајчинството

7. Мајчинството не ви дозволува да спиете

22 искрени фотографии кои покажуваат како изгледа мајчинството

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар