10 фотографии кои докажуваат дека тепихот може да биде голем адут во вашиот дом

Некогаш било незамисливо да немате тепих во дневната или во спалната соба. Но во последниве неколку години тој често се изостава. Сепак, ако сакате тепих во вашиот дом, овие фотографии ќе ви докажат дека тоа е одлична идеја.

10 фотографии кои докажуваат дека тепихот може да биде голем адут во вашиот дом

Знаете дека тепихот бара редовно чистење и перење, па ова не го прави најпрактичниот детаљ во ентериерот. Но оваа мала „жртва“ може да се исплати кога ќе погледнете колку тој го менува целиот простор.

10 фотографии кои докажуваат дека тепихот може да биде голем адут во вашиот дом

Тепихот им дава топлина и удобниот на просториите, а и секогаш е подобро да газите на него отколку на тврд под. Покрај тоа, ако живеете во зграда со тепихот ќе го намалите звукот кој се создава при одењето.

10 фотографии кои докажуваат дека тепихот може да биде голем адут во вашиот дом

Овие фотографии нека ви служат како инспирација ако сакате да направите мала промена во домот.

10 фотографии кои докажуваат дека тепихот може да биде голем адут во вашиот дом

10 фотографии кои докажуваат дека тепихот може да биде голем адут во вашиот дом

Продолжува на следната страница

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар