Неверојатни фотографии од полски глувци кои ќе ви го разубават денот

Со сите работи што се случуваат околу нас, понекогаш навистина ни е потребен одмор. Ако имате лош ден, овие фотографии речиси сигурно ќе го променат тоа.

Неверојатни фотографии од полски глувци кои ќе ви го разубават денот

Овие преслатки фотографии се направени од Мајлс Херберт, британски фотограф кој држи и обуки за луѓе кои сакат да фотографираат птици, влекачи, жаби и други „ѕверчиња“.

Неверојатни фотографии од полски глувци кои ќе ви го разубават денот

„Да ги гледам и да ги фотографирам е навистина фасцинантно и малку заразно.“

Неверојатни фотографии од полски глувци кои ќе ви го разубават денот

Без сомнение ќе бидете воодушевени од овие мали глувчиња кои удобно се сместуваат во цветовите. Иако понекогаш се навистина деструктивни, изгледаат како навистина да им е убаво во нивните „домови“.

Неверојатни фотографии од полски глувци кои ќе ви го разубават денот

Фотографиите се со живи бои и сигурно ќе измамат насмевка на вашето лице. Уживајте!

Неверојатни фотографии од полски глувци кои ќе ви го разубават денот

Продолжува на следната страница

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар