Фризура: пунџа во форма на машна

Освежете го вашиот изглед со необичната пунџа во форма на машна. Оваа брза и едноставна фризура одлично изгледа за секоја пригода и совршена е за летните и топли денови.

Фризура: пунџа во форма на машна

Соберете ја косата во високо коњско опавче

Фризура: пунџа во форма на машна

Направете пунџа со стегач и оставете ги врвовите пуштени над вашата глава

Фризура: пунџа во форма на машна

Поделете ја пунџата на два дела

Фризура: пунџа во форма на машна

Соберете ги пуштените врвови од косата на едно место и сместете ги зад пунџата

Фризура: пунџа во форма на машна

Зацврстете ги со мали шноли

Фризура: пунџа во форма на машна

Вашата нова фризура е готова

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар