Мрзливец си грицка зеленчуци лежејќи на грб

Некогаш едноставно навистина ве мрзи да јадете, а цревата ви свират разни симфонии од глад и не можете да си помогнете – морате да грицнете нешто.

(1) Mrzlivec si gricka zelenchuci lezhejkji na grb-www.kafepauza.mk

Веројатно истото искуство го доживеал и Чибака, кој ужива во својот зеленчук на еден ројалски, мрзлив начин. На моменти дури се однесува како да е некоја светска супер ѕвезда, која се обидува да привлече внимание. :)

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар