Мрзливец си грицка зеленчуци лежејќи на грб

Мрзливец си грицка зеленчуци лежејќи на грб

Некогаш едноставно навистина ве мрзи да јадете, а цревата ви свират разни симфонии од глад и не можете да си помогнете – морате да грицнете нешто.

(1) Mrzlivec si gricka zelenchuci lezhejkji na grb-www.kafepauza.mk

Веројатно истото искуство го доживеал и Чибака, кој ужива во својот зеленчук на еден ројалски, мрзлив начин. На моменти дури се однесува како да е некоја светска супер ѕвезда, која се обидува да привлече внимание. 🙂


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар