Интересна преработка на „Lazy Song“ од Бруно Марс

Меган Никол е талентирана 17 годишна девојка која со својот уникатен карактер, прекрасна насмевка и одлични гласовни способности за помалку од една година успеа да ги освои срцата на милиони гледачи од сите возрасти преку Јутуб.Интересна преработка на „Lazy Song“ од Бруно МарсНејзината љубов кон пеењето започнала по изведбата на „Somewhere over the Rainbow“ во 4-то одделение на шоу за таленти. Од тогаш таа има направено многу интересни преработки како и нејзини сопствени песни. Но, сепак преработката на „Lazy Song“ од Бруно Марс ù е една од најгледаните и најуспешните досега…Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар