Интересна преработка на „Lazy Song“ од Бруно Марс

Меган Никол е талентирана 17 годишна девојка која со својот уникатен карактер, прекрасна насмевка и одлични гласовни способности за помалку од една година успеа да ги освои срцата на милиони гледачи од сите возрасти преку Јутуб.Интересна преработка на „Lazy Song“ од Бруно МарсНејзината љубов кон пеењето започнала по изведбата на „Somewhere over the Rainbow“ во 4-то одделение на шоу за таленти. Од тогаш таа има направено многу интересни преработки како и нејзини сопствени песни. Но, сепак преработката на „Lazy Song“ од Бруно Марс ù е една од најгледаните и најуспешните досега…Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар