Nestlé житарки: Секој ден подобар појадок

Не само што имаат прекрасен вкус, туку сите Nestlé житарки за појадок се направени со додаток на витамини и минерали, па затоа се идеален избор за појадок како дел од избалансираната исхрана.
Датум: 22 мар 2017
, Автор:

Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија

Деновите на француската кујна ќе траат од 21-ви до 26-ти март, а како специјален гостин вкусот на Франција ќе го претстави реномираниот готвач од Courtyard by Marriott Toulouse Airport, Оливер Бепмал.
Датум: 21 мар 2017
, Автор:

Со „3Д Екобус“ до подобра заштита на животната средина

Со проектот „3Д Екобус“ на Пакомак учениците преку забава, добро обработен материјал и точни информации формираат навики за секојдневно правилно однесување со амбалажниот отпад и заштитата на животната средина.
Датум: 21 мар 2017
, Автор:

Жаре го праша Боки 13 – Имаш дечко или девојка? (ВИДЕО)

После многу долго време, една од најконтроверзните личности во Македонија, Бојан Јовановски реши да даде интервју, каде ако не во најгледаното ток-шоу кај нас, „Еден на Еден“.
Датум: 17 мар 2017
, Автор:

Pickbox наградна игра: Маратонски изгледај серија, напиши рецензија и освој 10.000 денари!

Стриминг видеотеката Pickbox ви нуди идеална работа – погледнете ја серијата, напишете рецензија и заработете!
Датум: 16 мар 2017
, Автор:

Гуруто за нула отпад Беа Џонсон во Скопје: Како до една тегла ѓубре годишно?

На 20 март (понеделник), Беа Џонсон ќе одржи две бесплатни предавања во Скопје со цел да го доближи концептот „нула отпад“ до просечниот македонски потрошувач.
Датум: 16 мар 2017
, Автор:

UM ги соопшти резултатите од Wave 9, глобалното истражување за навиките на корисниците на социјалните медиуми

Wave 9: Значењето на моментите го отсликува однесувањето на активните интернет корисници врз основа на 60 милијарди кликови и примерок од 52.000 испитаници ширум 78 земји во светот.

Канадски ученици кои се движат по патот на мигрантите пристигнаа и во Македонија

Ученици од Appleby College во Онтарио, Канада се тргнати на патешествие со цел да ги посетат сите држави низ кои минуваат мигрантите, а деновиве патот ги донесе и во Македонија
Датум: 15 мар 2017
, Автор:

Порше Македонија претстави два нови модели на ŠKODA, новите KODIAQ и Octavia

Порше Македонија, за љубителите на квалитетни автомобили со пристапни цени, претстави уште два нови прекрасни модели, со што и официјално започна продажбата на новиот Skoda Kodiaq и новата Skoda Octavia во Р. Македонија.
Датум: 15 мар 2017
, Автор:

Avon ја претстави линијата Mark која ги инспирира девојките да креираат

За сите девојки кои шминката ја гледаат како начин да се изразат, да ја истакнат својата личност, да бидат забележани и креативни, компанијата Avon креираше нова линија Mark која е составена од смели и впечатливи мејкап производи.
Датум: 10 мар 2017
, Автор:

Ќе има смеење: Калиниќ и Васиќ гости во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

Гости на Жаре во „Еден на Еден“ се двајцата познати актери од Србија, Милан Калиниќ и Милан Васиќ, ѕвездите од Певај Брате, Зона Замфирова 2 и други проекти.
Датум: 10 мар 2017
, Автор:

Успешни македонски жени добија убаво изненадување за 8-ми март

Скопје Мериот Спа и Фитнес центарот одлучи на интересен начин да им го разубави овогодишниот дождлив 8-ми март на 10-тина реномирани македонски жени.
Датум: 09 мар 2017
, Автор: