Слушнете што кажаа нашите локални диџеи за Stephan Bodzin

Оваа сабота (29 декември) на големиот Telekom Electronic Beats настан во СРЦ Кале ќе настапи легендарниот германски диџеј, Stephan Bodzin.
Датум: 27 дек 2018
, Автор:

Мојот Vip, мобилна апликација за брз, лесен и прегледен увид на корисничките услуги

Со новата верзија на мобилната апликација Мојот Vip корисниците добиваат дополнителна можност за контрола и едноставно управување со услугите што ги користат.
Датум: 26 дек 2018
, Автор:

Авицена Лабораторија со нова локација во населба Аеродром

Најпознатиот лабораториски бренд во нашата држава, Авицена Лабораторија, со цел да ги задоволи барањата и потребите на сите пациенти, започна со работа на нова, поголема и посовремена локација во населба Аеродром во Скопје, веднаш позади кафе бар Тренд.
Датум: 26 дек 2018
, Автор:

Уште само 8 дена дa „скокнете до Халквантура“ и со нов Jeep Compass да ја возите 2019 година

Одбројување со двојна возбуда – 8 дена до Новата година, но и само уште 8 дена до крајот на големата наградна игра на Халкбанк и Mastercard „Влези во Халквантура“, чија главна награда е атрактивниот Jeep Compass.
Датум: 24 дек 2018
, Автор:

Македонски Телеком поддржа идејно решение за намалување на аерозагадувањето

Ефикасен метод за прочистување на воздухот, патентиран од професори од ФИНКИ и Земјоделскиот факултет во Скопје...
Датум: 24 дек 2018
, Автор:

Дозволете си пеглањето да Ви биде задоволство, наместо здодевна домашна обврска

Замислете колку би бил полесен животот, ако пеглањето на купот алишта би било лесна обврска која би ја завршувале за само неколку минути!
Датум: 21 дек 2018
, Автор:

Како без кризи и нервози на 100% природен начин да се убие желбата за никотин и засекогаш да се откажете од пушење?

Револуционерно решение ја убива зависничката желба за никотин во рок од 14 дена од користењето...
Датум: 17 дек 2018
, Автор:

Што велат Јана Бурческа и Ружица Антиќ за Philips генераторите на пареа?

На профилите на социјалните медиуми на две супер позитивни дами, Јана Бурческа и Ружица Антиќ, периодов забележуваме постови и објави каде тие возбудено раскажуваат за нивното искуство со пеглањето.
Датум: 15 дек 2018
, Автор:

Третото издание на фестивалот на краток филм Winter Apricots во Прилеп

Третото издание на Интернационалниот филмски фестивал Winter Apricots ќе почне овој четврток во Прилеп, со солистички концерт на пијанистката Дуња Иванова во киното „Мис Стон“.
Датум: 11 дек 2018
, Автор:

Причина повеќе да подаруваш

Овие празници Европа и Сковин ти даваат причина повеќе да подаруваш!
Датум: 10 дек 2018
, Автор:

Американскиот Универзитет во Бугарија ги подготвува студентите за идните предизвици со дипломи акредитирани во САД и ЕУ

Потенцијални и сегашни студенти, професори и голем број гости вчера во хотелот „Стоун бриџ“ во Скопје присуствуваа на настан во организација на Американскиот универзитет во Бугарија (АУБГ), на кој специјален говорник беше поранешниот претседател на оваа земја, Росен Плевнелиев.
Датум: 07 дек 2018
, Автор:

АмЧам презентираше универзални деловни принципи како основен предуслов за создавање на безбедна работна средина за жените

Во знак на поддршка на заложбите за подигнување на јавната свест за родовата еднаквост, Американската стопанска комора во Македонија (АмЧам) беше домаќин на настанот „Создавање на безбедна работна средина за жените“.
Датум: 06 дек 2018
, Автор: