Кои се тајните на убавата и негувана коса? Вие прашавте, dm и Даниел одговараат!

Кои се тајните на убавата и негувана коса? Вие прашавте, dm и Даниел одговараат!

Датум: 18 окт 2022
Тагови:

Кратка или долга? Права или кадрава? Руса или темна? Тенка или со волумен?

Постојат навистина многу типови коса, но и многу проблеми со кои се соочуваме сите ние кога се во прашање правилниот третман и негата!

dm, во соработка со професионалниот фризер, Даниел Артевски, ги откриваат „тајните“ на блескавата коса, правилната нега, како и сите останати фризерски тајни, кои малкумина од нас ги знаат. Во изминатиот период, на инстаграм каналот на dm дрогерие маркт, сите followers имаа можност да поставуваат прашања поврзани со негата на косата, на кои Даниел одговараше!

Десетте најчесто поставувани се најдоа на Youtube каналот на dm во форма на видео туторијал кој можете да го погледнете на следниот линк: Најчесто поставувани прашања за нега на коса! – YouTube

Од dm најавија дека ќе следуваат уште многу интересни одговори на оваа тема, па затоа ви предлагаме да продолжите и понатаму да ги следите на нивната веб страна и социјални канали:

www.dm.mk

www.facebook.com/dm.Makedonija

www.instagram.com/dm_makedonija

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар