dm | Кафе пауза

Над 5,5 милиони пазарувања во dm дрогериите без употреба на пластични ќеси

Компанијата dm drogerie markt уште во октомври 2019 година, прва на пазарот, ја укина употребата на пластичните ќеси на своите малопродажни локации.
Датум: 02 дек 2021
, Автор:

#GIVINGISTHENEWBLACK: dm ги заменува попустите за Black Friday со хуманитарна донација

Трета година по ред го менуваат трендот: Наместо обезбедување на попусти за  Black Friday, на 26 ноември 2021 година, под слоганот „Giving is the new black“, dm ги заменува попустите со хуманитарна донација!
Датум: 25 ное 2021
, Автор:

Нова dm дрогерија во East Gate Mall во Скопје!

Големи попусти и изненадувања по повод отворањето на новата dm дрогерија во East Gate Mall!
Датум: 09 ное 2021
, Автор:

Зошто дрогериите на dm се нашето омилено место за пазарување?

Со асортиман од повеќе од 14.500 производа, dm дрогериите се место каде може да купите сè на едно место.
Датум: 30 сеп 2021
, Автор:

Од најголем асортиман на органска храна, до сегмент за нега и убавина – што сè можете да пронајдете во dm дрогериите?

Со асортиман кој брои повеќе од 13.500 производи, dm дрогериите се познати по тоа што во нив може да се купи сè на едно место.
Датум: 21 сеп 2021
, Автор:

Чисто и одржливо: ЕКО средствата за блескав дом се „must have“

dm дргоериите нудат голем избор на производи за одржување на домаќинството, но и многу „зелени“ производи познати по тоа што се прават од обновливи суровини и содржат помалку додатна хемија.
Датум: 17 сеп 2021
, Автор:

Компанијата дм дрогерие маркт донираше 50 инфузиони пумпи во вредност од 53.000 евра

Компанијата dm донираше 50 инфузиони пумпи во вкупна вредност од речиси 4 милиони денари во Универзитетска клиника за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје.
Датум: 14 сеп 2021
, Автор:

-15% попуст на апсолутно сѐ… и на веќе намалените производи! Во сите dm дрогерии од 9.9 до 12.9.2021

Кога станува збор за успешно одговарање на потребите и желбите на потрошувачите – dm дрогериите несомнено дека ги поставуваат стандардите за успех!
Датум: 09 сеп 2021
, Автор:

Дрогериите dm донираа новогодишни пакетчиња за деца од Тетово, Битола и Скопје

Дрогериите dm и годинава традиционално организираа новогодишен караван под мотото „ЗАЕДНО едни за други“ во чии рамки им подарија пакетчиња на деца од три институции во Тетово, Битола и Скопје.
Датум: 26 дек 2019
, Автор:

Волшебна новогодишна еуфорија во дрогериите на dm!

Кому и што ќе подарите вие овие празници и како ќе ги направите овие празници уште поволшебни?
Датум: 20 дек 2019
, Автор:

Поинаков black friday: dm за првпат организира giving friday! Под мотото #givingisthenewblack, донира 5% од остварениот промет на тој ден во хуманитарни цели!

Во петок, 29 ноември 2019 година, во сите dm дрогерии во Македонија, инспирирани од светскиот настан Black Friday, ќе се одржи иницијатива, под мотото Giving Friday, со слоганот #givingisthenewblack.
Датум: 28 ное 2019
, Автор:
12