7 врвни филмски наслови на репертоарот на А1 Drive-in киното

Со најавата за отворање на A1 Drive-in киното на 29 септември со повеќекратниот оскаровец „Паразит“ (Parasite, 2019), A1 Македонија го објави и целосниот репертоар на настанот.
Датум: 25 сеп 2020
, Автор:

А1 Македонија со уникатен настан за љубителите на филмот: A1 Drive-in кино од 29 септември до 5 октомври

А1 Drive-in кино со богата филмска понуда што на сите посетители ќе им овозможи оригинално доживување!
Датум: 24 сеп 2020
, Автор:

AVON лансираше нова бренд кампања: Watch me now!

Мислиш дека го познаваш avon? Размисли повторно!
Датум: 24 сеп 2020
, Автор:

Македонски Телеком ја креираше Skopje ZOO – апликација за дигитално искуство на сите посетители во Зоолошката градина Скопје

Откријте го шарениот и разновиден животински свет на Зоолошката градина – Скопје преку новата мобилна апликација Skopje ZOO, која од денеска е достапна на Play Store и App Store.
Датум: 10 сеп 2020
, Автор:

А1 Македонија го усоврши „Славчо” – четбот базиран на вештачка интелегенција

„Славчо” сега има уште повеќе функционалности, а дизајниран да понуди помош и поддршка за сите прашања на корисниците поврзани со услугите на А1.
Датум: 10 сеп 2020
, Автор:

Халкбанк со инвестиција над 25.000 евра за поддршка на угостителскиот сектор

Преку кампањата „На наша сметка“ до ваучер од 500 денари за локалите клиенти на банката...
Датум: 05 авг 2020
, Автор:

А1 Македонија продолжува со подароци за своите корисници

Бенефити од користење на услугата Е-сметка и можност за подарок електричен велосипед...
Датум: 05 авг 2020
, Автор:

Купувајте домашно: Вашето омилено Grand кафе се произведува во Македонија!

Посебно сега, во периодот на пандемија, кафето ни дава енергија и нѐ прави среќни, па токму затоа не е сеедно какво кафе пиете!
Датум: 13 јул 2020
, Автор:

А1 Македонија продолжува со подароци за своите корисници: Новите активации на Е-сметка – можност за освојување електричен велосипед

По циклусот извлекувања за пакет смарфони, од сега со активирање на електронска сметка корисниците на А1 автоматски стануваат учесници во извлекувањата за електричен велосипед.
Датум: 13 јул 2020
, Автор:

По повод роденденот на Петре М. Андреевски, тимот на „Арс Ламина“ го посети родното место Слоештица и однесе изданија од неговите дела

„Арс Ламина – публикации“ неодамна реобјави дела на Петре М. Андреевски, а по повод неговиот роденден, 25 јуни, тимот на издавачката куќа го посети и неговото родно место Слоештица и му оддаде почит.
Датум: 25 јун 2020
, Автор:

Промотивна понуда од А1 Македонија: А1 MyKi, детскиот смарт часовник, со намалена месечна претплата и детски тротинет

А1 Македонија од денес понуди нова промотивна месечна претплата од 199 денари за тарифата за детскиот смарт часовник MyKi. Сите корисници кои ќе направат активации во следниот период ќе добијат и детски тротинет.
Датум: 17 јун 2020
, Автор:

Гејмај и не ги мрси прстите: Квики организира голем гејминг настан со јутјуберот Steffonator

Од 15 до 21 јуни 2020 година на официјалниот јутјуб канал на Steffonator ќе се одржи првиот гејминг настан, насловен како КВИКИ – ГЕЈМАЈ И НЕ ГИ МРСИ ПРСТИТЕ наменет за сите гејмери кои ќе можат да си ги одмерат силите против Steffonator во Fortnite.
Датум: 04 јун 2020
, Автор: