Нежни фотографии со дечиња

И покрај тоа што не се знае многу за Glazastik Finch, уникатниот стил на 28-годишната фотографка која стои зад овие фотографии со дечиња, зборува сам за себе. Без разлика дали децата невино читаат книга, уживаат на пикник или невино пробуваат да се бакнат, овие фотографии успеваат да нѐ навратат на слатките денови од детството. Дури и оние најладнокрвните, нема да можат да се воздржат од насмевка, откако ќе ги видат овие волшебни детски фотографии. :)

Нежни фотографии со дечињаНежни фотографии со дечињаНежни фотографии со дечињаНежни фотографии со дечињаНежни фотографии со дечињаНежни фотографии со дечињаНежни фотографии со дечињаНежни фотографии со дечињаНежни фотографии со дечињаНежни фотографии со дечињаНежни фотографии со дечињаНежни фотографии со дечињаНежни фотографии со дечиња

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар