Минималистички филмски постери

Доколку се водите по фразата „што помалку, толку повеќе“, тогаш овие минималистички постери многу ќе ви се допаднат. Изработени се од артистот Мет Овен, кој живее и работи во Литл Рок, Арканзас. Тој умешно со малку мака и голема генијалност, го претставува филмот со обична илустрација. На неговиот блог, ќе можете да наидете на многу повеќе постери, а ние ви ги издвоивме поинтересните.

Минималистички филмски постери

Роки 4

Минималистички филмски постери

Војна на ѕвездите: Империјата го возвраќа ударот

Минималистички филмски постери

Умри машки

Минималистички филмски постери

Футлус

Минималистички филмски постери

Кога јагнињата ќе стивнат

Минималистички филмски постери

Индијана Џоунс: Градот на пропаста

Минималистички филмски постери

Божиќна приказна

Минималистички филмски постери

Војна на световите

Минималистички филмски постери

Птици

Минималистички филмски постери

Монти Пајтон и светиот грал

Минималистички филмски постери

Трон

Минималистички филмски постери

Психо

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Sharky Reply

    Нешто на иста тематика, од македонски артист > http://www.behance.net/gallery/Marvel-Minimalist-Posters/1829335

Остави коментар