Креативен артист создава прекрасен накит од стари делови на часовници

Артистот „Nestre“ од Литванија создава уникатен накит како обетки, ѓердани, прстени, манжетни, алки и шноли за коса. Целиот накит е направен од малите делови од стари часовници. Тие делуваат антички, со бакарна или бронзена основа и видлива внатрешност. Резултатот е дело кое изгледа скоро вечно. Погледнете…

(1) Креативен артист создава прекрасен накит од стари делови на часовници (2) Креативен артист создава прекрасен накит од стари делови на часовници

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар