Креативен артист создава прекрасен накит од стари делови на часовници

Артистот „Nestre“ од Литванија создава уникатен накит како обетки, ѓердани, прстени, манжетни, алки и шноли за коса. Целиот накит е направен од малите делови од стари часовници. Тие делуваат антички, со бакарна или бронзена основа и видлива внатрешност. Резултатот е дело кое изгледа скоро вечно. Погледнете…

(1) Креативен артист создава прекрасен накит од стари делови на часовници (2) Креативен артист создава прекрасен накит од стари делови на часовници

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар