Кратко видео кое ќе ве расположи ако сте тажни

Оваа анимација е направена од страна на Маделин Шарафијан која е студентка на „CalArts“. Станува збор за едно слатко кученце кое тајно му помага на својот преморен сопственик во подготовката на вечерата откако ќе се врати од работа. „Omelette“ е едно од оние кратки анимирани филмови кои без разлика колку пати ги гледате, тие постојано ќе измамуваат насмевка на вашето лице.

Кратко видео кое ќе ве расположи кога сте тажни

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар