12 мај 2014 | Кафе пауза

14 работи за кои мајките отсекогаш биле во право

Нашите мајки често се премногу грижливи, ни досадуваат и нѐ опоменуваат, но на крајот од денот тоа се жените кои поминале часови и часови во болки за ние да постоиме и тие ни мислат најдобро.

Кратко видео кое ќе ве расположи ако сте тажни

Станува збор за едно слатко кученце кое тајно му помага на својот преморен сопственик во подготовката на вечерата откако ќе се врати од работа.

Ефикасен начин за спречување на течењето на носот за само 5 минути

Луѓето често не обрнуваат внимание на растечениот нос, што може да има сериозни поледици. Но, масирањето на одредени точки на лицето може да му помогне на организмот брзо да се опорави.
Датум: 12 мај 2014
, Автор:

Многу креативна и вкусна уметност со храна

Изгледа дека Инстаграм станува сѐ повеќе и повеќе една од оние социјални мрежи кои едноставно ве поттикнуваат да бидете покреативни.

Архитектурата во Њу Орлеанс навечер раскажува приказни за градот

Градот Њу Орлеанс е магично место преполно со разновидна историја и мистерија...

12 начини како да ѝ давате комплименти на вашата понежна половина

Еве како можете вербално и невербално да ѝ дадете комплименти на вашата понежна половина и да ѝ покажете колку ви значи.
Датум: 12 мај 2014
, Автор:

11 начини на кои можете да препознаете дали вашиот партнер е навистина заљубен во вас

Погледнете ги наредниве 11 начини според кои теоријата на Готман може да ви помогне при откривање на длабочината на чувствата на вашиот партнер кон вас.

Краток анимиран филм: Вселенскиот поштар Џони

Погледнете го ова интересно видео кое ќе ви ја покаже негативната страна на мрзливоста, невниманието и негрижата и последиците кои можат да произлезат од нив.

Едноставен психолошки трик кој ќе ви помогне веднаш да започнете со физичка активност

Една нова студија открила дека доколку размислувате за последниот пат кога сте вежбале, дури и ако не ви било толку интересно, вие ќе се мотивирате да почнете повторно.

30 работи кои треба да ги искусите за да сфатите колку е прекрасен животот

Животот го прават малите нешта и животот е прекрасен. А во случај да сте заборавиле на ова, еве што ќе ве потсети колку сте благословени.
Датум: 12 мај 2014
, Автор:

37 причини зошто би требало да го посетите Исланд

Погледнете ги наредниве фотографии кои ќе ве мотивираат барем еднаш да ја посетите оваа магична земја...

Прогласени победниците на блог натпреварот „Кажи Нешто“

Голем музички настан во МКЦ и дискусии на тема блогирање со над 200 посетители...
Датум: 12 мај 2014
, Автор: