Краток анимиран филм: Вселенскиот поштар Џони

Краток анимиран филм: Вселенскиот поштар Џони

Приказната се случува во 2150 година. Станува збор за мрзлив поштар кој носи писма и пакети насекаде низ вселената. Тој се сретнува со најразлични цивилизации и посетува необични планети на својот пат. Но, бидејќи работите никогаш не одат според планот, а Џони е исклучително мрзлива личност ќе се случи нешто навистина неочекувано. Дали тој ќе успее да го испорача овој пакет или пак, ќе мора да заврши со својата работа? Погледнете го ова интересно видео кое ќе ви ја покаже негативната страна на мрзливоста, невниманието и негрижата како и последиците кои можат да произлезат од нив.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар