Есенски лисја аранжирани во боите на виножитото

Есента конечно зема полн замав, па во таа чест решивме да склопиме повеќе фотографии од различни артисти, кои прецизно ги уредиле есенските лисја, за да личат на виножита и да ни го приближат шармот кој го има ова годишно време. Се надеваме дека ќе уживате во нив.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар