Ружи во розови коси: Новиот тренд за ова лето!

Ружи во розови коси: Новиот тренд за ова лето!

Не треба да бидете хипици или да отпатувате во Сан Фанциско за да имате цвеќиња на косата. Популарниот тренд на коса со сложени плетенки стилизирани во вид на ружи се шири со огромна брзина и го освојува Инстаграм.

Фризура во вид на рози е новиот тренд за ова лето!

Овој стил, измислен од страна на фризерката Алисон Валсамис од Ферфилд, Конектикат, изгледа премногу сложено и тешко за да се направи дома. Но, за среќа, Алисон објаснила како се прави тоа:

„За да ги создадам овие рози, започнувам со мала плетенка од 3 прамени, која ми служи како централен дел. Потоа, правам стандардна рибина плетенка и холандска рибина плетенка, кои се разделени за да креирам длабочина. На крајот завршувам со холандска плетенка од 3 прамени извлечени од крајните страни за да креирам ружа во цут“.

Звучи прилично едноставно, зар не? Во продолжение погледнете ги прекрасните ружи сплетени во коса и инспирирајте се:

Фризура во вид на рози е новиот тренд за ова лето!

Фризура во вид на рози е новиот тренд за ова лето!

Фризура во вид на рози е новиот тренд за ова лето!

Фризура во вид на рози е новиот тренд за ова лето!

Фризура во вид на рози е новиот тренд за ова лето!

Фризура во вид на рози е новиот тренд за ова лето!

Погледнете ги и овие прекрасни фризури со плетенки што се вистински хит ова лето!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент по Македонски јазик и книжевност. Кога не пишува - чита, и обратно. Сигмунд Фројд, нејзините миленичиња, цртани, Фреди Меркјури, стари предмети и Мото ГП.

Поврзани содржини

Остави коментар