Рецепт за смуди што ќе ви даде многу енергија

Рецепт за смуди што ќе ви даде многу енергија

Ова смуди е вкусна енергетска бомба која ќе ви даде многу енергија.

Рецепт за смуди што ќе ви даде многу енергија

Потребни состојки:

  • 100 мл млеко
  • 1 банана
  • 4 урми
  • грст овесна каша
  • 1 лажичка семе од коноп
  • 1 лажица путер од кикирики
  • 1 лажица кокосово масло
  • 1 лажица какао

Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и мешајте додека не се претворат во хомогена смеса.

Погледнете ги и овие 3 рецепти за смуди за убава линија.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар