Освежително смуди од лубеница

Освежително смуди од лубеница

Летен пијалак кој ќе ве одржува хидрирани за време на најтоплите денови

Освежително смуди од лубеница

Потребни состојки:
  • 300 грама лубеница, исецкана
  • 1/2 банана
  • 225 милилитри кокосова вода
  • 12 коцки лед
Начин на подготовка:

Комбинирајте ги сите состојки во блендер и мешајте на највисока брзина. Сервирајте и пијте веднаш или чувајте го смудито во фрижидер, во херметички затворен сад, до 24 часа.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар