Најпопуларните фризури за 2019 година

Најпопуларните фризури за 2019 година

Без разлика која од овие фризури ќе ја изберете, вие нема да згрешите! Нова година ни носи голем број нови трендови, особено кога станува збор за фризурата, со тоа охрабрувајќи нè на храбри промени. Па, ако сакате да дознаете кои 7 фризури најчесто ќе се забележуваат во текот на целата оваа година, погледнете ги фотографиите во продолжение…

1. Рајф

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lindsi Lane Watts • So|Lindsi (@lindsilanestyle) on

Рајфот е неизбежен моден додаток за 2019 година, кој дури и наједноставниот стил ќе го претвори во отмен и кралски.

2. Сина коса

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Небесно сина коса! Кајли Џенер и Лејди Гага ни докажуваат дека оваа драстична промена изгледа прекрасно и гламурозно во исто време.

3. Панделка

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Celebrity Hairstylist (@justinemarjan) on

Панделките долго време скриено доминираат со модата – прво ги носевме околу вратот, па на струкот, па на чевлите и чантите… оваа година, тие ќе бидат незаменлив детаљ во косата.

4. Боб

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Foinika Kay (@exteriorglam) on

Омилената фризура на многумина си го држи своето високо место на сите модни тренд-листи. Оваа година тој се појавува во малку поинакво, „разбушавено“ светло.

5. Долга коса

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Сосема спротивно на претходната точка, уште една многу посакувана фризура повторно се враќа во мода, поради што многу девојки се одлучија за екстензии.

6. Шноли

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Behati Prinsloo Levine (@behatiprinsloo) on

Овој стил од 90-тите одамна беше скриен на дното од фиоките, но оваа година се враќа во полн сјај!

7. Бисери

 

View this post on Instagram

 

A post shared by mischa g (@mischag) on

Ако сакате да се издвоите, додека истовремено задржите и безвремен стил – бисерите се секогаш тука да ви помогнат да постигнете женствен и впечатлив изглед.

Бидете во тренд: 5-те најпопуларни бои за 2019 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар